Safety

2013 - 2014 Winners List

Thank you to everyone who participated in the Eighth Annual Metra Safety Poster Contest and the Third Annual Metra Safety Essay Contest.
 
Congratulations to the 2013-2014 Contest Winners:

1st Place Poster

Kindergarten — Evan Boyle, St. Charles, Lincoln Elementary
1st Grade — Tristan Mehra, Naperville, White Eagle Elementary
2rd Grade — Manya Davis, Naperville, White Eagle Elementary
3rd Grade — Samantha Chen, Green Oaks, Copeland Manor School
4th Grade — Dylan Tran, Lincolnwood, Rutledge Hall
5th Grade — Julia Petrea, Glenview, Glenview School of Arts
6th Grade — Leon Kosciak, Glenview, Glenview School of Arts
7th Grade — Veronica Buchweitz, Lake in the Hills, Westfield Community School
8th Grade — Daniel Garcia, Des Plaines, Algonquin Middle School
9th Grade — Michelle Mo, Downers Grove, Downers Grove South High School
10th Grade — Cameron Chen, Green Oaks, Libertyville High School
11th Grade — Vladan Malinovic, La Grange, Lyons Township High School
12th Grade — Joshua Andrew Moy, Riverwoods, Deerfield High School

2nd Place Poster

Kindergarten — Aditi Prabhu, Naperville, White Eagle Elementary
1st Grade — Sathya Devarajan, Aurora, Reba Steck Elementary School
2nd Grade — Maricela Buckingham, Glenview, Glenview School of Arts
3rd Grade — Yebin Park, Northbrook, Glenview School of Arts
4th Grade — Madelyn Lee, Buffalo Grove, Glenview School of Arts
5th Grade — Akhil Devarajan, Aurora, Reba Steck Elementary School
6th Grade — Lydia Tan, Vernon Hills, Daniel Wright Junior High School
7th Grade — Julie Frederickson, Evergreen Park, Central Junior High School
8th Grade — Erika Galeczka, Hainesville, Grayslake Middle School
9th Grade — Danielle Murwaski, Oak Forest, Oak Forest High School
10th Grade — Sung-Kyung Yoon, Northbrook, Glenbrook North High School
11th Grade — Shelbie Nevilles, Chicago, Frederick Douglass Academy High School
12th Grade — Jennifer Sachs, Deerfield, Deerfield High School

3rd Place Poster

Kindergarten — Cal Leatherman, Naperville, Goddard School
1st Grade —Kyuri Moon, Buffalo Grove, Ivy Hall Elementary School
2nd Grade — Ally Humbert, Libertyville, Copeland Manor School
3rd Grade — Sean Park, Buffalo Grove, Kildeer Countryside Elementary School
4th Grade — Abigail Van Engen, Tinley Park, Helen Keller Elementary
5th Grade — Sonia Gutkowski, Naperville, Scott Elementary School
6th Grade — Olegario Arias, Chicago, Gerald Delgado Kanoon Magnet School
7th Grade — Jasmine Johnson, Chicago, Federico Garcia Lorca Elementary School
8th Grade — Ivan Gachuz, Aurora, Jefferson Middle School
9th Grade — Luis Andrade, Bartlett, Bartlett High School
10th Grade — Maria Guadalupe Garcia Eustaquio, Des Plaines, Maine West High School
11th Grade — Jassiel Serna, Streamwood, Streamwood High School
12th Grade —Janellie Gozzola, Chicago, Chicago Academy High School

Essay

K-4 Division — Sean Forman, Palatine, 2nd Grade, Virginia Lake Elementary School
5-8 Division — Akhil Devarajan, Aurora, 5th Grade, Reba Steck Elementary
9-12 Division — Evelyn Gachuz, Aurora, 12th Grade, West Aurora High School

Top Participating School

Norman A. Bridge Elementary, Chicago
Paid Advertisement